Obec Poniky
Poniky

Školský rok 2012/2013

V školskom roku 2012/2013:

Obvodné kolo v stolnom tenise štvorčlenných družstiev chlapcov ZŠ a OG - 4.miesto - N. Kača, M. Kováč, R. Stacho, R. Valent - žiaci 8. a 9.ročníka.

3. miesto- Nela Pertzianová- 8.trieda

Žiaci 8. a 9. ročníka Sebastián Ježek, Nicolas Kača, Patrik Lašut, Peter Lokša, Daniel Oros, Nikki Samek a Rastislav Stacho sa pod vedením pána učiteľa Tomáša Trudiča zúčastnili obvodného kola starších žiakov v malom futbale ZŠ a OG. V skupine sa umiestnili na 1. mieste, a tak hneď na druhý deň išli do finále a umiestnili sa na 2. mieste. To ich posunulo do krajského kola, ktoré sa konalo v Krupine, kde sa umiestnili na 4.mieste. Chlapcom gratulujeme a držíme im palce v ďalších zápasoch!

Športovo nadané deti máme aj v nižších ročníkoch. Tie mohli svoje kvality predviesť na Kinderiáde vo viacerých športových disciplínach. Pán učiteľ T. Trudič vytvoril 8-členné družstvo zo žiakov 2. až 4. ročníka (Ema Kaplánová, Terézia Klementisová, Ema Strelníková, Nora Škutová, Patrik Šávolt, Richard Škuta, Tomáš Koreň a Marek Klementis). Súťažilo sa vo viacerých disciplínach, pričom všetci účastníci museli absolvovať beh na 60 metrov. Naša škola sa v rámci BB SK umiestnila celkovo na 4. mieste. V ďalších kategóriách naše deti uspeli nasledovne:

V konkurencii 8-členných družstiev z 30-tich škôl je to pomerne dobrá bilancia a mladším žiakom prajeme veľa síl a chuti do športovania! Úspechy zaznamenali naši žiaci nielen v športových, ale aj vo vedomostných súťažiach.

V súťaži EXPERT Geniality show si žiaci vyberajú zo štyroch tém: Spoločnosť kedysi a dnes, Do you speak English?, Bity a bajty, Tajomstvá prírody.

Najúspešnejší boli Daniela Pažitná v téme Spoločnosť kedysi a dnes, a Nikki Samek v téme Tajomstvá prírody. Zo všetkých súťažiacich sa dostali vo svojej téme do prvej stovky, čo je tiež pekný úspech.

Mimoriadny úspech sme zaznamenali tento školský rok v medzinárodnej súťaži MATEMATICKÝ KLOKAN. Zúčastňujú sa jej žiaci základných aj stredných škôl. Už po druhýkrát sa do tejto súťaže mohli prihlásiť aj prváci. Niektorí z nich sa s nadšením do súťaže zapojili a práve prvák JANKO MATULA vyriešil Klokanka na 100 %. Takýto úspech v histórii matematických súťaží nie je bežný jav. Veď byť jedným z najlepších z viac ako 58 000 súťažiacich je naozaj obrovský úspech. Janko, gratulujeme! Ďalší úspešní klokankovia boli: Nikolka Lomenová z 2. ročníka, Janko Kliment z 3. ročníka a Tomáško Koreň zo 4. ročníka, ktorý okrem diplomu úspešného riešiteľa získal aj diplom šampióna školy, keďže vo svojej kategórii prekonal najviac rovesníkov.

V interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2013 naša žiačka 3. ročníka Johanka Šávoltová zvíťazila ( 1. miesto) v krajskom kole a postúpila do celoslovenského kola.