Obsah

Aladin

Typ: ostatné
Divadlo Cliperton – ALADIN

Je to dobrý príbeh. Páčilo sa mi, že Aladin nechcel od džina bohatstvo, slávu, ale bol skromný. Pekne ho aj poprosil, keď niečo žiadal.

Bol tam aj černokňažník, ktorý ho chcel využiť a vydával sa za jeho starkého. Chcel, aby mu priniesol kúzelnú lampu, v ktorej bol džin. Aladin raz stretol princeznú Fatimu. Oni sa do seba zaľúbili. Keď sa vrátil černokňažník do jeho paláca, tak ho Aladin oklamal, že vyrobil falošnú lampu. A povedal: „Už sa nikdy nevracaj do môjho paláca a kraja!“ Tak sa už nikdy nevrátil a Aladin s Fatimou mali svadbu. A žili šťastní až kým nezomreli. Bolo to super. Krásne kostýmy a obrázky. Odporúčam.

Ninka Šávoltová, 4. roč.

 

Bolo to o tom, že otec mal jedného syna, ktorý sa volal Aladin. Prišiel tam jeho akože dedko, no bol to černokňažník, ktorý chcel otvoriť komnatu Aladinovi, aby mal čarovnú lampu. Aladin si ju zobral a lampa mu splnila želania. Stretol princeznú a oženil sa s ňou.

Andrejka Dišková, 4. roč.

 

Divadlo Aladin je veľmi pekné divadlo. Páčilo sa mi, že sa tam vyskytovali fantazijné javy. Boli tam rôzne postavy napríklad otec, syn, princezná, kráľ, černokňažník a čarodejník. Syn videl to, čo iní nevideli, mal čarovné oči a videl poklady v jaskyni.

Lejka Šávoltová, 4. roč.

 

Bol raz jeden otec, ktorý mal syna Aladina. Vlastnili obchod s rybami. V jeden deň prišiel černokňažník, ktorý chcel od Aladina všetky ryby, ale dačo za dačo. Černokňažník mu povedal, že ak mu prinesie starú lampu, všetky ryby kúpi a veľa peňazí mu dá. Prišiel do tej jaskyne a našiel tú lampu. Prišiel aj černokňažník a Aladin mu tú lampu nechcel dať. Potom sa černokňažník nahneval a utiekol z tej jaskyne a Aladin si zobral tú lampu. Pošúchal ju a vyletel z nej džin. Potom sa zaľúbil do princeznej.

Robko Šávolt, 4. roč.

 


Vytvorené: 27. 6. 2019
Posledná aktualizácia: 27. 6. 2019 11:40
Autor: Martina Šávoltová