Obec Poniky
Poniky

70 rokov odo dňa, kedy rumunská armáda spolu s vojakmi Červenej armády oslobodila našu obec

Dňa 23. marca tohto roku si naša obec a jej časti pripomenuli 70 rokov odo dňa, kedy rumunská armáda spolu s vojakmi Červenej armády oslobodila našu obec, a pred tým, dňa 21 marca jej časť Ponickú Hutu.

K tomuto významnému výročiu obec Poniky pripravila spomienkové kladenie vencov pri Pamätníku padlých rumunských vojakov a kultúrny program žiakov Základnej školy s materskou školou Štefana Žáryho v KD Poniky.

Oslavy sa uskutočnili v nedeľu 22.3.2015 za účasti  2. tajomníka  veľvyslanectva Rumunskej republiky  pána Bogdana Mardaru a zástupcov veľvyslanectva Ruskej federácie plk. Evgenya Karpuchova a pána Michaila Mačechina.

Fotografie z osláv si môžete pozrieť  TU: fotogaléria 1fotogaléria 2 .

Dátum vloženia: 23. 3. 2015 9:48
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 4. 2017 9:50
Autor: Správce Webu

Aktuálne

Fotogaléria

Posledná pridaná fotografia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:141
TÝŽDEŇ:2116
CELKOM:724422