Navigácia

Obsah

OZNAM - Zisťovanie o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach

Typ: ostatné

Slovenská republika sa prostredníctvom Štatistického úradu SR zapojila do realizácie Zisťovania o použití spaľovacích zariadení a spotrebe palív v domácnostiach (ŽP).

Jeho účelom je získať informácie o individuálnom vykurovaní rodinných domov. Výsledky štatistického zisťovania sa využijú pre účely emisnej inventúry, pre zlepšenie energetickej bilancie a v neposlednom rade na to, aby Slovensko vedelo v budúcnosti plniť požiadavky na vysokú kvalitu ovzdušia a európske a medzinárodné záväzky zníženia národných emisií.


Na Slovensku bolo do tohto jednorazového zisťovania pre rok 2019 vybraných takmer 345 obcí, medzi nimi aj Vaša obec. Do zisťovania je zaradených cca 4 100 domácností.

Zisťovanie sa uskutoční od 1. júla do 31. októbra 2019.

V tomto období vybrané domácnosti vo Vašej obci navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnostiach služobným preukazom. Všetky informácie a názory, ktoré nám v rámci tohto zisťovania domácnosti poskytnú, sú chránené, nezverejňujú sa a slúžia výlučne pre potreby štátnej štatistiky. Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike a z. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov. Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad SR. Podrobnejšie informácie sa môžete dozvedieť na stránke ŠÚ SR na adrese www.statistics.sk alebo telefonicky na t. č. 048/ 43 23 287 – Ing. Mária Vozárová.

 

 

List ŠÚ vo formáte PDF


Príloha

Vytvorené: 18. 6. 2019
Posledná aktualizácia: 18. 6. 2019 14:15
Autor: Správce Webu